Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

10 kwietnia 2015 22:35 | Aktualności

Niecodzienna lekcja wiary w siebie

        10 kwietnia o godz. 11.00  w naszym Ośrodku rozpoczęła się niecodzienna lekcja przeprowadzona przez wyjątkowych nauczycieli. Naszą szkołę odwiedzili wspaniali sportowcy - Radosław Stańczuk, Arkadiusz Jabłoński i Stefan Makowski, w ramach działalności Fundacji „Akademia Integracji. Praca. Edukacja. Sport”.

       Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce – członkami kadry narodowej, wielokrotnymi medalistami paraolimpijskimi, Mistrzami Świata i Europy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy, że można pokonać różne bariery i ograniczenia wykorzystując swoje zdolności, pasje, radość i poszanowanie życia. Goście pokazali nam, jak wspaniałą rolę może odegrać sport w życiu osoby niepełnosprawnej.

      Ci wybitni sportowcy poprzez swoje osiągnięcia, pracę na rzecz Fundacji, ale też swoje całe życie, zmieniają sposób postrzegania niepełnosprawnych – poprzez wizerunek osób ambitnych, samodzielnych, osiągających wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych - niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami. Pozytywna energia oraz chęć zmieniania świata na lepsze, które przekazali nam nasi goście pozostaną z nami jeszcze na długo po ich wyjeździe.

Przeczytano: 1076 razy. Wydrukuj|Do góry

Niecodzienna lekcja wiary w siebie