Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

26 marca 2015 13:08 | Aktualności

„Zabawnie, mądrze, niezwykle, czyli o bajkach Ignacego Krasickiego” – IV Konkurs Polonistyczny w Krasnymstawie

      25 marca 20145r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Konkursie Polonistycznym w Krasnymstawie. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Zabawnie, mądrze, niezwykle, czyli o bajkach Ignacego Krasickiego”.

    Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z twórczością Ignacego Krasickiego oraz treścią wskazanych przez organizatora bajek. W konkursie rywalizowało sześć trzyosobowych drużyn. Byli to uczniowie zarówno ze szkół podstawowych jak i gimnazjum. Z Hrubieszowa oddelegowano dwie grupy.  Poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, konkurencje rozbudziły ciekawość i zdrową rywalizację uczniów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ jedna z naszych drużyn zajęła I miejsce zaś druga III.
I miejsce zajęły ex aequo trzy drużyny, a mianowicie ekipa z naszego Ośrodka w składzie Izabela Pawelec, Żaneta Rot i Barbara Barczuk oraz dwie drużyny z Tomaszowa Lubelskiego.
II miejsce zajęli uczniowie z Krasnegostawu,
III ex aequo drużyna gospodarzy i druga grupa z Hrubieszowa - Jarosław Pochylczuk, Dawid Bajerczak, Kacper Butrym.

Uczniowie wykazali się gruntowną wiedzą i znajomością bajek Ignacego Krasickiego. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności polonistycznych i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w poznawaniu piękna polskiego języka i polskiej literatury.

Przeczytano: 1011 razy. Wydrukuj|Do góry

„Zabawnie, mądrze, niezwykle, czyli o bajkach Ignacego Krasickiego” – IV Konkurs Polonistyczny w Krasnymstawie