Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

25 marca 2015 18:48 | Aktualności

Spotkanie z poetką panią Marią Duławską

„Literki to znaki magiczne,

Otwierają drzwi tajemnicy.

Każda literka, to klucz do wiedzy

Podajcie rączki, świat wasz poszerzy”.

 

      W naszej szkole odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży. Gościem spotkania była pani Maria Duławska poetka pochodząca z Hrubieszowa. 

    Pani Maria to osoba niezwykle wrażliwa, radosna, posiadająca wielką pasję. Jest ona autorką poezji dla dorosłych i wspaniałych książeczek dla dzieci. Niektóre z nich to: „Nim przyjdzie sen”, Zamojskie księżyce”, „Zwierzajki”, „Wielki kłopot małej Kasi”, „Zaproszenie do zoo” oraz „Literkowo”. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, wypełnione kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które autorka ciekawie zaprezentowała uczestnikom spotkania, wplatając zagadki-rymowanki, które rozbudziły w dzieciach twórcze myślenie połączone z dobrą zabawą. Oczarowane światem wierszy dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu utwierdzając zarówno swoich wychowawców jak i poetkę, że przygoda z książką jest fascynująca.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Duławskiej za wspaniałe chwile wspólnego spotkania  z książką.

Dziękujemy pani Marzenie Muzyczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej „Zielony Kot” za umożliwienie zorganizowania spotkania autorskiego.

Dla wszystkich uczniów pani pedagog przygotowała wystawę książek pt. „W magicznym ogrodzie baśni i bajek”.

.

Przeczytano: 1105 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z poetką panią Marią Duławską