Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

19 grudnia 2014 21:17 | Aktualności

Opowieść wigilijna - przedstawienie w ramach projektu "Integracyjne Folkowisko"

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej placówki wystawili przedstawienie na podstawie "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickens’a.
W opowiadaniu autor ukazał złego, pozbawionego ludzkich uczuć skąpca Ebenezera Scrooge’a, którego w noc wigilijną odwiedzają duchy: byłego wspólnika Jakuba Marleya, dawnych, obecnych i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia.

     Pod wpływem tych wizyt bohater zmienia się w dobrego człowieka, inaczej patrzącego na ludzi i świat. Wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce, która sprawiła poruszenie w wielu sercach i wywołała wzruszenie, zadumę i radość pośród widzów.

Treść, nastrój, ciemność, gra świateł, muzyka stworzyły silne wrażenia artystyczne, zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności.

Sceny opowiadania przeplatał taniec i śpiew, a dekoracje i rekwizyty dopracowane były do najmniejszego szczegółu, choć sceną była przecież szkolna sala gimnastyczna.

     Przedstawienie „Opowieść wigilijna” został przygotowany przez uczestników zajęć teatralnych „Gawęda – baśniowy świat Gotanii”, a przeplatane śpiewem i tańcem beneficjentów zajęć muzycznych „Muzyka na ludowo” oraz zajęć tanecznych – „Raz na ludowo”, a to wszystko w ramach projektu „Integracyjne Folkowisko”.

Projekt pod nazwą „Integracyjne Folkowisko” przeprowadzany jest w ramach  projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a realizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom „MAMY SIEBIE” w Hrubieszowie.  Całkowita kwota dotacji/dofinansowania wynosi 49 751.00PLN(czterdzieści dziewięć tysięcy dziewięćset złotych00/100), w przeliczeniu na CHF po kursie kupna NBP z dnia otwarcia naboru wniosków 14 832,44 CHF ( czternaście tysięcy osiemset trzydzieści dwa franki 44/100 CHF), co stanowi nie więcej  niż 89% całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu.

Przeczytano: 1414 razy. Wydrukuj|Do góry

Opowieść wigilijna - przedstawienie w ramach projektu "Integracyjne Folkowisko"