Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

10 grudnia 2014 19:09 | Aktualności

I Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej "Święta po góralsku"

     "Święta po góralsku" - pod takim hasłem 10 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbył się Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej organizowany przez Zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

W przeglądzie wzięło udział 10 zespołów, w tym nasz zespół wokalny "Tacy sami". Specjalnie na tę okazję uczniowie zmierzyli się z gwarą góralską. Okazuje się, że wypowiadanie takich słów jak "bioły, jedyn, zagrojcies" itp. wcale nie jest łatwe, gdy na co dzień mówi się "biały, jeden, zagrajcie".
      Na szczęście uczniowie dzielnie wywiązali się z powierzonego zadania i sami rodowici górale doskonale rozumieli o czym śpiewamy.

     Uczestnicy przeglądu mogli natomiast wysłuchać góralskich śpiewów w wykonaniu góralskiego  zespołu "ROBCUSIE" i "ROBCANIE" i obejrzeć wspaniale góralskie tańce ludowe.

Przeczytano: 1099 razy. Wydrukuj|Do góry

I Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej "Święta po góralsku"