Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

05 października 2014 20:48 | Aktualności

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 1 października 2014 r. uczniowie klasy II – III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcą udali się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Przywitała nas Pani Małgorzata Kudrel - kierownik WTZ, która opowiedziała młodzieży o celu powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz o zadaniach i prowadzonych formach terapii, a także jakie należy spełniać wymogi, aby zostać uczestnikiem WTZ. Zwiedziliśmy piękne pracownie;  krawiecko – tkacką, plastyczną, poligraficzną, umiejętności społecznych, stolarską, ogrodniczą, zajęć domowych, rehabilitacyjną. Podziwialiśmy wystrój, wspaniałe prace uczestników. Rozmawialiśmy z panią psycholog i terapeutami. Każdy z nas miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w wybranej pracowni, a upieczone ciasto smakowało wybornie. Teraz łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie przyszłości.

Wycieczka była dla nas okazją na nauki, relaksu, a także integracji i odpoczynku. Nawiązaliśmy nowe znajomości i wymieniliśmy doświadczenia z uczestnikami oraz opiekunami.

 Dziękujemy Pani kierownik, terapeutom, kolegom i koleżankom za życzliwość i gościnność.

Przeczytano: 1852 razy. Wydrukuj|Do góry

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej