Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Aktualności

08 czerwca 2014 23:09 | Aktualności

Szymon Kołecki naszym gościem

Data urodzenia - 12.10.1981r., znak zodiaku - waga, miejsce urodzenia - Oława, miejsce zamieszkania - Ciechanów. Wzrost - 185 cm, waga- około 94 kg, brunet. Zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Europy (5-krotny mistrz Europy). Obecnie – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Czy już wiecie kto był naszym gościem? - oczywiście, Szymon Kołecki! Wielu z nas oglądało go podczas licznych zmagań sportowych na ekranach telewizyjnych, tym razem mieliśmy okazję spotkania z mistrzem twarzą w twarz.  Pan Szymon bardzo ciekawie opowiadał o swojej karierze sportowej - o spektakularnych zwycięstwach, ale też i trudach towarzyszących sportowcom. Kto z nas chciałby przechodzić codzienne mordercze treningi, mieć boleśnie poobijane sztangą piszczele i obojczyki, próbować nie przejmować się zrywającymi się co kilka tygodni krwawymi odciskami na dłoniach, jeść jedynie  tyle ile trzeba i to co należy? To tylko niewielka część ceny, jaką musiał zapłacić nasz gość za swoją sportową karierę. Po doznaniu poważnej kontuzji Szymon Kołecki musiał wycofać się z czynnego uprawiania sportu, nadal jednak pozostał wierny ciężarom - tym razem w roli Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Problemy zdrowotne i konieczność porzucenia sportu wyczynowego nie załamały naszego mistrza, gdyż jak sam mówi, najważniejsza dla niego jest rodzina. A może się nią pochwalić! Żona i czwórka dzieci są dla mistrza największą radością i podporą. Najstarszy syn już poszedł w ślady ojca, pozostała trójka ma jeszcze czas na wybór dyscypliny.

      Sportowcy nie tylko rywalizują między sobą, ale też wspierają się wzajemnie. Przykładem może być piękny gest Pana Szymona - przekazanie swojego srebrnego krążka olimpijskiego do licytacji  na rzecz Funduszu im. Kamili Skolimowskiej. Uzyskane w ten sposób  pieniądze przeznaczone zostały  na działalność fundacji - ratowanie zdrowia kontuzjowanych sportowców.

       Nie przystoi mówić z mistrzem o sporcie siedząc bezczynnie na krzesłach, toteż i my, po wysłuchaniu wypowiedzi Pana Szymona,  poprosiliśmy go o próbkę treningu dla ciężarowców. Chętnych nie brakowało, nawet dziewczęta raźno ruszyły do boju i okazało się, że wszyscy radzimy sobie całkiem nieźle! Chyba raczej nie zasilimy polskiej kadry olimpijskiej, ale z całą pewnością zadbamy w ten sposób o własne zdrowie!

 

Panie Szymonie bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Przeczytano: 1471 razy. Wydrukuj|Do góry

Szymon Kołecki naszym gościem