Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Działalność Grup wychowawczych Ośrodka 2018/2019

 

 Witamy serdecznie

w nowym roku szkolnym 2018/2019


 

koniecroku1024x585jpg [300x171]

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Rok codziennych wyzwań, wielu radości i wzruszeń. Zamykamy go w przekonaniu, ze uczniowie naszej szkoły to wspaniali młodzi ludzie, a dowodem na to są ich codzienne sukcesy. Podczas części artystycznej przygotowanej przez uczniów kończących  gimnazjum, szkołę zawodową i przysposabiającą do pracy, mogliśmy przypomnieć sobie, jak upłynął im czas spędzony w szkolnych murach. Absolwenci przygotowali wspominkową prezentacje multimedialną zaprezentowaną na tle piosenki „Szczęśliwej drogi…” w wykonaniu Oliviera co bardzo wzruszyło wszystkich uczestników uroczystości. Kochani Absolwenci życzymy wam szczęścia, dużo radości, mądrych wyborów w dorosłym życiu. Powodzenia!

Przed nami WAKACJE. Czas pełen radości, słońca i wypoczynku.  Do zobaczenia 2 września.  


czas_wolny_dziecijpg [300x200]

 

Czas wolny w Internacie

 

W dniu 12.06.2019 r. najstarsza z grup wychowawczych dziewcząt wybrała się do Ośrodka Kuratorskiego działającego przy Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie. Celem spotkania była integracja młodzieży obu ośrodków oraz poznanie zasad funkcjonowania takiego ośrodka. 

Na miejscu odbyły się warsztaty plastyczne, był tez poczęstunek, obiad a także upominki na koniec zajęć. Wszystkim uczestnikom spotkania podobały się zajęcia. 

Bardzo dziękujemy za umożliwienia tego spotkania.  

 

wyniki_konkursupng [300x151]

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Tacy sami-integracja w oczach dziecka"

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.06.2019 r. Został rozstrzygnięty konkurs pod tytułem: "Tacy sami - integracja w oczach dziecka". 

Laureatami zostali: 
Sandra Policha 
Paulina Muzyczuk  
Justyna Kliszcz 
Patryk Woźnica  
Nikola Tyburek
Weronika Policha
Tomasz Radomski 
Dominik Lachowski 
Dawid Skorupa 
Wszystkich laureatów prosimy o odbiór dyplomów i nagród w pokoju 34 PZPSW w Hrubieszowie.
 
Dziękujemy za udział w konkursie.

 

 dziendjpg [300x200]

Dzień Dziecka w Grupach Wychowawczych

W dniu 30.05.2019 r. wszyscy wychowankowie internatu uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka.

Ognisko, pieczenie kiełbasek oraz konkurencje sportowe były atrakcjami tego popołudnia.

Bawiliśmy się wspólnie konkurując ze sobą i dopingując się nawzajem. Podzieleni na drużyny uczyliśmy się zachowań fair play podczas dyscyplin:

- bieg z piłeczką

- toczenie kuli

- "napełnij wiadro"

- skoki kangurów

- "przerzuć kulkę"

- przeciąganie liny.

Wszyscy bardzo chętnie i radośnie uczestniczyli w proponowanych zabawach.


konkurspng [300x151]

Uwaga KONKURS!

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w V edycji konkursu plastycznego pod hasłem: „Tacy sami – integracja w oczach dzieci i młodzieży ”.

Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. Celem konkursu jest wzbudzanie poczucia empatii dla rówieśnika z niepełnosprawnością, propagowanie idei integracji wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.          

Więcej szczegółów w zamiesczonym poniżej regulaminie.

Zachęcamy do udziału w konkursie.


dzienmjpg [300x210]

Dzień Matki w grupach wychowawczych 

Matczyne serce
Jedno jest serce, wiedz, jedno jedyne,
Co dzieli twe łzy, twoje smutki, radości.
Jedno jest serce to serce matczyne,
Pełne dobroci i pełne miłości.
 

Dzień Matki w Polsce wypada 26 maja. Jest to szczególny dzień w którym chcemy podziękować naszym mamom za trudy wychowania i okazywane na każdym kroku serce i wsparcie. Wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach, których celem było pielęgnowanie, kultywowanie tradycji świętowania „Dnia Matki” i wyrabianie umiejętności wyrażania uczuć szacunku, miłości wobec Mamy.

Najmłodsi wychowankowie wykonali laurki oraz rysunki mam, a trochę starsze dzieci przygotowały własnoręcznie urocze prezenty.

 

malejpg [300x168]

 

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt:,,Kartka wielkanocna” 

Uczniowie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych oraz przedszkola "Mamy Siebie" brali udział w konkursie wielkanocnym pod tytułem ,,Kartka wielkanocna”. Konkurs ten cieszył się sporym zainteresowaniem. 

Spośród dostarczonych prac komisja konkursowa wyłoniła następujących nagrodzonych: 

 1. Kacper Kobylski

 2. Nikola Momot

 3. Samanta Otręba

 4. Laura Mazolla

 5. Paulina Muzyczuk

 6. Krzysztof Staruch

 7. Angelika Kozar

 8. Monika Jóźwiak

 9. Anna Pietrycka

 10. Krystian Szady

 11. Szymon Król

 12. Tobiasz Pawlos

 13. Ernest Szymański

 14. Stanisław Smerdel

 15. Grzegorz Jaroszewicz

 16. Dominika Borsuk

 17. Oliwier Oleszczuk

 18. Maciej Chęciński

 19. Weronika Policha 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniu świątecznych kart. 

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!


wielkanocjpg [300x200] 

Warsztaty wielkanocne w muzeum 

W dniu 03.04.2019 r. wychowankowie grupy VI uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica - „Pisanki, kraszanki jajka malowane”. Chłopcy własnoręcznie ozdabiali jajka metodą batikową. Jest to metoda polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli jajek w barwniku. Dowiedzieli się również czym różni się pisanka od kraszanki. Wychowankowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach.


italiajpg [300x138]

 

Zajęcia otwarte "Kuchnia włoska" 

W dniu 27.03.2019 r. w grupie VI wychowawczyni Agnieszka Kowalska przeprowadziła zajęcia otwarte o temetyce "Kuchnia włoska". Celem zajęć było poszerzenie wiadomości wychowanków na temet tradycji kulinarnych Włoch na przykładzie popularnej potrawy – pizzy, a także rozwijanie umiejętności kulinarnych wychowanków. 

W czasie trwania zajęć wychowawczyni przybliżyła charakterystykę Włoch oraz historię powstania pizzy.

Nauczyciele uczestniczacy w lekcji otwartej omówili jej przebieg dzieląc się odczuciami i uwagami na temat zajęć.


wiosnajpg [300x105]

 

Pierwszy Dzień Wiosny w Internacie 

W trakcie obchodów Dnia Wiosny rozstrzygnięto konkurs na ,,Najładniejszą Marzannę”, komisja złożona z wychowanków i wychowawców wybrała trzy najlepsze prace: 

I miejsce grupa I, 

II miejsce grupa V, 

III miejsce grupa IV. 

Wszyscy wychowankowie aktywnie uczestniczyli w konkursach i zabawach. Kulminacją obchodów Dnia Wiosny był wspólny spacer ulicami miasta z barwnymi, tradycyjnymi Marzannami na czele. Nasz przemarsz spotkał się z aprobatą i zaciekawieniem przechodniów.

 

 samorzjpg [240x141]

Dzień samorządności w Internacie 

Wychowankowie internatu własnym zaangażowaniem wdrażali ideę samorządności. Zamiana ról z wychowawcami spotkała się z ich aprobatą i zadowoleniem. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanym planie obchodów Dnia Wiosny. 

Dziewczęta i chłopcy wyznaczeni do pełnienia ról pani wicedyrektor, wychowawców oraz pracowników obsługi mieli możliwość w sposób humorystyczny przedstawić sylwetki zastępowanych osób.

 

 karpatka_01_0jpg [300x233]

Słodkie popołudnie w grupie I 

W czwartkowe popołudnie odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których wychowankowie grupy I rozmawiali na temat zdrowego odżywania omawiając w tym celu założenia piramidy żywieniowej. Dziewczynki i chłopcy mieli możliwość przygotowania ciasta „Karpatka”. Samodzielnie odmierzali składniki stosując przeczytane w przepisie proporcje, uczyli się bezpiecznego używania akcesoriów i sprzętów gospodarstwa domowego, pilnowali czasu przeznaczonego na pieczenie ciasta. Zwieńczeniem wspólnej i owocnej pracy była konsumpcja ciasta, które smakowało wyśmienicie.


 spotkpieljpg [300x197]

Spotkanie z Panią pielęgniarką

Z inicjatywy samorządu i jego opiekunów w Internacie odbyło się spotkanie naszej młodzieży z Panią pielęgniarką.

Spotkanie poświęcone zostało tematyce szeroko rozumianej higieny osobistej i higieny otoczenia. 

Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warto organizować je częściej, aby wyrobić wśród młodzieży umiejętność prawidłowych zachowań higienicznych. Wychowankowie zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.


dkobietjpg [300x213]

Dzień Kobiet w grupach wychowawczych 

W dniu 7 marca 2019 r. chłopcy z internatu przygotowali przyjęcie dla wszystkich dziewcząt i pań z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali miłą uroczystość.  Złożyli wszystkim kobietom piękne życzenia i częstowali ciasteczkami. 

Spotkanie służyło podtrzymaniu tradycji Dnia Kobiet oraz integracji młodzieży.

hdklogo4jpg [300x198] 

Warsztaty plastyczne w HDK 

W dniu 07.03.2019 r. wychowankowie grupy VI uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Hrubieszowskim Domu Kultury. Tematyką zajęć była "Scena na łące-martwa natura". Zajęcia prowadzone były przez Panią Ewę Watras. Prowadząca zaprezentowała różne techniki plastyczne, opowiedziała o swojej pracy i pasji. Serdecznie dziekujemy pani Ewie za wspólne spotkanie ze sztuką.

s4_hrubieszow_w_obiektywie_1549527738_9078jpg [90x126] 

Wystawa "Hrubieszów w obiektywie" 

Grupa VI odwiedziła Muzeum im. ks. Stanisława Staszica by obejrzeć wystawę pt.: "Hrubieszów w obiektywie". Wystawa o charakterze regionalnym przygotowana w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Zobaczyli jak za pomocą obiektywu utrwalone zostały zmiany w zabudowie Hrubieszowa na przestrzeni lat.


dpspng [300x156] 

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach 

W dniu 07.02.2019 r. młodzież naszego ośrodka udała się pod opieką nauczycieli do Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach. Był to wyjazd integracyjny, upamiętniający Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji wychowanki internatu - V Grupa Wychowawcza - wykonały efektowne kwiaty z papieru, zaś uczniowie I klasy PDP - śliczne serduszka z masy porcelanowej. Dziewczęta i chłopcy rozdali upominki licznie przybyłym na spotkanie mieszkańcom DPS-u.  Dziewczynki z zespołu tanecznego "Rytm" zaprezentowały efektowne układy taneczne - występ nagrodzono burzą oklasków. Uśmiechy na twarzach i słowa podziękowania zarówno mieszkańców DPS-u jak i pana Antoniego Wawrycy - Dyrektora placówki, były miłym akcentem kończącym spotkanie.


gg_banerjpg [300x114]

Wielka akcja zbierania monet pod nazwą „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom rozpoczęła się końcem listopada i trwała do drugiego stycznia 2019 r. To wydarzenie odbyło się już po raz dziewiętnasty.

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Nasi uczniowie i wychowankowie przynieśli tyle monet, ile mogli. Podjęli decyzje o wrzuceniu drobnej monety do puszki a dzięki temu pokazali, że są otwarci na pomoc drugiej osobie, że są wrażliwi, że potrafią się zjednoczyć i razem wiele zdziałać.

„Każdego dnia, miliony ludzi na świecie robi coś dobrego dla innych i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Każdy drobny gest się liczy, każdy mały krok może uruchomić lawinę pomocy. Empatii nie nauczymy się z podręczników, empatii nauczymy się w praktyce.”

Razem udało się zgromadzić 115,95 zł. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w powodzenie akcji.

 

dzienbabciidzadkajpg [300x200]

Babcia i dziadek kochają najbardziej – to znana wszystkim prawda. W końcu to oni zawsze wstawiają się za wnukami, gdy te coś przeskrobią. 

Rozpieszczają je, pocieszają, no i zawsze mają dla ukochanych wnuczków jakiś smakołyk. 

Kochają bezinteresownie. Za tę miłość warto im się szczególnie odwdzięczyć w czasie ich świąt. 

Z tej okazji został zorganizowany konkurs wewnątrz internacki na najpiękniejszą laurkę dla babci i dziadka, który został rozstrzygnięty 30.01.2019 r. W konkursie wzięło udział 23 wychowanków internatu. Na początku spotkania wychowankowie wysłuchali skąd wywodzi się to święto oraz jak jest obchodzone na świecie. Kolejnym etapem spotkania był wspólniespędzony czas przy kolorowaniu wielkiego plakatu z wizerunkiem dziadków. Na koniec zostały rozdane nagrody. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe, ale szczególnie wykazali się: Iga Paszuk, Patryk Gąsior, Stanisław Smerdel oraz Patryk Woźnica. Wszyscy wychowankowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali drobny upominek, który z pewnością zachęcił do udziału w kolejnych konkursach.


_1453369688jpg [300x162]

W duchu bożonarodzeniowym w internacie odbył się wieczór kolęd i pastorałek.

Każdy z obecnych mógł napełnić się pięknem kolęd włączając się do wspólnego śpiewania, co jeszcze bardziej podkreśliło niezwykle ciepłą i świąteczną atmosferę wieczoru. Nie zabrakło gromkich braw i wielu serdecznych słów pod adresem wszystkich wokalistów.

Wspólnie zaśpiewane kolędy pozwoliły wychowankom poczuć świąteczny klimat.

Na zakończenie wieczoru wykononano pracę plastyczną ilustrującą atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Roztrzygnięcie konkursu "Kartka Bożonarodzeniowa" 

 

VII edycja szkolnego konkursu pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA" została rozstrzygnięta 9 stycznia. Brali w niej udział uczniowie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie". Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową cieszył się sporym powodzeniem. Spośród dostarczonych 59 prac komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
Kacper Kobylski
Bartosz Friedrich
Samanta Otręba
Mateusz Leśniowski 
Aleksandra Kulpińska
Paweł Małysz
Malwina Skrzyńska
Wiktor Stankiewicz
Angelika Zając
Michał Marcola
Weronika Chojnacka
Agnieszka Brylewska
Stanisław Smerdel
Paulina Muzyczuk
Krzysztof Staruch 
Albert Rogala
Patryk Woźnica 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w innych konkursach organizowanych w naszej Placówce.


Świąteczny czas w Internacie

nativity321jpg [206x84]


Wychowankowie Grup Wychowawczych intensywnie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach kolęd wpólnie ubierali choinki, dekorowali świetlice i pokoje. Wychowankowie przywoływali również atmosferę świąt piekąc przepyszne pierniczki.
 
Życzymy Wszystkim wesołych, szczęśliwych, spędzonych w gronie najbliższych przy cieple domowego ogniska - Świąt Bożego Narodzenia. 

 

 

Ogłoszenie

 imagesjpg [225x225]

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji szkolnego konkursy plastycznego ,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA.

Celem konkursu jest jest:

- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia - rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.

Temat prac:,,KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Technika prac: dowolna

Format prac: dowolny

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z naszej placówki i przedszkola "Mamy Siebie".

Prace należy złożyć w terminie do do 21 grudnia 2018 r. do wychowawców internatu.

Wyniki oraz wręczenie nagród odbędzie się 09 stycznia 2019 r.

ZAPRASZAMY

 

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

 

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W roku 2006 na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych została przyjęta Konwencja Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Według dokonanych zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału w życiu politycznym i kulturalnym. W konwencji znalazły się również inne niezwykle ważne zapisy, a dotyczące równego dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji.

Kraje, które ratyfikowały konwencję, są zobowiązane do zwalczania uprzedzeń i uświadamiania ludziom, że osoby niepełnosprawne mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Zostały one również zobowiązane do przyjęcia takich rozwiązań prawnych, które umożliwią osobom niepełnosprawnym całkowitą realizację swoich praw oraz zlikwidują zapisy prawne, zwyczaje i praktyki dyskryminujące niepełnosprawnych. Państwa-strony mają obowiązek powołać komórkę rządową odpowiedzialną za wdrażanie postanowień i stworzyć mechanizm ochrony praw gwarantowanych Konwencją. Konwencja jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym całościowo ujmującym prawa osób niepełnosprawnych. Została przyjęta w grudniu 2006 r. na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i weszła w życie 3 maja 2008 r. Do połowy marca 2012 r. podpisały ją 153 państwa, a jej stronami jest 112 krajów.

30 marca 2007 r. Konwencję podpisała Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata. Natomiast 6 września 2012 r. Konwencję ratyfikował Prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent podziękował posłom za jednomyślność w głosowaniu nad ustawą upoważniającą go do ratyfikacji konwencji. Jego zdaniem ta jednomyślność świadczy o głębokich zmianach w naszej mentalności. Dodał, że konwencja jest jednoczenie wyzwaniem, musimy iść dalej, w dalszym ciągu dostosowywać do niej polskie prawo oraz budować wrażliwość i zrozumienie na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

Wieczór Wróżb w Muzeum im. ks. St. Staszica 

 andrzejkijpg [259x194]

„Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”

 

Andrzejki to święto znane od wieków i w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż wróżyły. Wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego męża, tego jak będzie wyglądał skąd pochodził i jak się nazywał. Kiedyś kawalerowie nie obchodzili święta Andrzejek, bo dla nich były Katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają i mężczyzn i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe. Grupy wychowawcze skorzystały z zaproszenia na Wieczór Andrzejkowy w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica. Spotkanie było bardzo atrakcyjne, zintegrowało uczestników. Młodzież z zainteresowaniem brała udział w przygotowanych wróżbach oraz zapoznała się z historią świętowania Andrzejek. 


Szkolenie z ratownikami medycznymi

ratownictwopng [300x225]

 

W dniu 20.11.2018 r. w internacie PZPSW mieliśmy przyjemność gościć Ratowników Medycznych z SP ZOZ w Hrubieszowie. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział brały wszystkie grupy wychowawcze. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie wychowanków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownicy pokazali wychowankom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczyli dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie wychowankowie  mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań.

Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Ponadto wychowankowie  nauczyli się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem ratowników ćwiczyli bezpieczne ułożenie ciała. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego oraz będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji wychowankowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 

 

Dary Jesieni - roztrzygnięcie konkursu

 

 daryjpg [275x183]

 

W dniu 15.11.2018 r. w internacie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "DARY JESIEŃI", w którym udział brały wszystkie grupy wychowawcze. Każdy z wychowanków oceniał prace plastyczne które zostały zgłoszone do konkursu. Wychowankowie uczestniczyli 
w zorganizowanych konkurencjach w których do zdobycia były nagrody. Osoby uczestniczące w konkursie pogłębiły swoją wiedzę na temat jesiennych darów poprzez wysłuchane wiersze i piosenki. W jednym z konkursów wychowankowie mieli możliwość poznawać owoce i warzywa poprzez zmysły dotyku oraz węchu. Ukoronowaniem całego konkursu opisującego dary jesieni było wyłonienie zwycięzców konkursu plastycznego, słodki poczęstunek, dyskoteka oraz zdjęcia z foto budki dyni.


„Pieśni, z którymi szliśmy do Niepodległości”

 

 100latjpg [300x138]

 

W dniu 05.11.2018 r. wychowankowie z wychowawcami uczestniczyli w wieczorku patriotycznym z okazji obchodów 100 lecia Odzyskania  Niepodległości przez Polskę. W czsie spotkania odbyło się wspólne słuchanie i śpiewanie pieśni patriotycznych z zaproszonymi gośćmi 1 Hrubieszowską Drużyną Harcerek „Sosna” oraz warsztaty plastyczne. Wszystkie dekoracje wykonane w trakcie tego integracyjnego spotkania posłużyły wykonaniu gazetek tematycznych i estetyzacji świetlic. Spotkanie przygotowane zostało w ramach wychowania patriotycznego, miało na celu kształtowanie w wychowankach tożsamości narodowej i wzbudzanie postaw patriotycznych wobec naszego kraju. Zaangażowanie i aktywność uczestników świadczyły, iż było ciekawą formą spędzenia czasu w trakcie pobytu w internacie.


Legendy i stare fotografie

Wyjątkowe spotkanie miało miejsce w grupach wychowawczych. Odwiedziła nas Pani Beata Bitner pracownik Muzeum im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, która opowiedziała o pięknych nieco  tajemniczych legendach związanych z Hrubieszowem i najbliższymi okolicami. Opowieściom towarzyszył pokaz fotografii Hrubieszowa zrobionych na przestrzeni około 150 lat. Uczniowie oglądali miejsca i budynki o których pozostało tylko wspomnienie jak również uzyskali informacje gdzie można jeszcze zobaczyć orginalną, starą zabudowę Hrubieszowa.

Serdecznie dziekujemy Pani Beacie za spędzony z nami czas i zabranie nas w krainę legend "starego" Hrubieszowa.


Spotkanie wychowanków z funkcjonariuszami służby więziennej


sluzbapng [300x122]


Dnia 24.10.2018 r. wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w spotkaniu z Funkcjonariuszami Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Na spotkanie z wychowankami przybył również pies, który wabi się Nygus. Dzięki przygotowanej przez panów prezentacji multimedialnej wychowankowie zapoznali się ze 100 letnią historią więziennictwa w Polsce. Na pamiątkę każda grupa wychowawcza otrzymała pamiątkowy folder o historii więziennictwa. Panowie przybliżyli również specyfikę funkcjonowania Zakładu Karnego w Hrubieszowie i pracę funkcjonariuszy Służby Więziennej. Podczas spotkania mogliśmy także podziwiać umiejętności psa, który perfekcyjnie poradził sobie z zadaniem otrzymanym do wykonania.

Dziękujemy serdecznie za przemiłe spotkanie i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

 

Kampania BohaterOn


 pobranejpg [190x265]

 

W dniu 25.10.2018 r. zostały przeprowadzone zajęcia patriotyczne w ramach ogólnopolskiej  kampanii BohaterOn. Podczas tych zajęć wychowankowie zapoznali się z historią Powstania Warszawskiego. 

Wychowankowie adresowali i samodzielnie wykonywali kartki z życzeniami żyjącym Bohaterom Powstania - za trud, bohaterstwo, przelaną krew i miłość do Ojczyzny.


Święto Nauczyciela w grupach wychowawczych

 

 dziennjpg [300x207]

 

W dniu 15.10.2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie wychowawców i wychowanków naszej Placówki.

Dzień Nauczyciela był doskonałym momentem by podziękować wszystkim wychowawcom za trud pracy, za okazywane na każdym kroku serce i wsparcie, za troskę, za cierpliwość, za wyrozumiałość. 

 

Dzień Chłopaka w grupach wychowawczych

 

                                                                            20180126dzienchlopakajpg [300x300]

 

Mieszkańcy internatu w naszym ośrodku w dniu 27.09.2018 r. wspólnie uczcili „Dzień Chłopaka”.


Przedstawicielka płci pięknej Basia, w imieniu wszystkich dziewcząt złożyła życzenia, dźwięcznym chórem zaśpiewano radosne „Sto lat”!

 

Dziewczęta z I, II i V grupy wychowawczej przygotowały słodki poczęstunek. Pozostała część wieczoru upłynęła na wspólnych tańcach i zabawie w rytmie disco.


Wybory do Samorządu Internatu


wybory1png [300x214]

 

W dniu 19.09.2018 r. o godz. 16.30 w sali konferencyjnej odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Każdy mieszkaniec miał możliwość oddania głosu na swojego kandydata.

 

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały wychowawczynie: Agnieszka Kowalska i Małgorzata Waszyńska.

 

Po głosowaniu komisja przeliczyła wszystkie głosy i ogłosiła wyniki wyborów:

 

Przewodniczący - Dawid Bartosiewicz,

Zastępca - Paweł Staruch,

Członkowie: Maja Niedzielska,

Krzysztof Staruch,

Anna Pietrycka,

Paulina Muzyczuk,

Patryk Wożnica


 Akcja Sprzątanie Świata 2018 w grupach wychowawczych


logo300x169png [300x169] 

 

 

20 września w naszej szkole odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji:  „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Posprzątaliśmy okolice naszej szkoły na bieżąco segregując wszystkie śmieci.

 

"Wdzięczność jest pamięcią serca"


roza_dluga_glowne2jpg [300x158]

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…” Jan Twardowski


Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyło się oficjalne pożegnanie, odchodzących na emeryturę: wspaniałej wychowawczyni grup wychowawczych pani Teresy Duławskiej  oraz pracowników obsługi: pani Elżbiety Jarochy i pani Zofii Wichniewicz  

Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, podziękowań, życzeń. Cała społeczność naszego Ośrodka życzy Paniom wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, przedeptane ścieżki, wspólne radości, a czasem i smutki. Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i  pamięci.

W przeddzień zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się z naszymi koleżankami by skromnymi upominkami podziękować za spędzone razem chwile.