Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Z życia Bursy 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

Bursa żegna odchodzacych maturzystów


 13077221_579944322174999_1729916359_n.jpg [338x600]

 

W atmosferze  skupienia i uwagi tegoroczni maturzyści  wysłuchali  ciepłych słów  pożegnania wypowiedziach słowami poezji przez ich młodszych  kolegów.  Zasłużeni  za działalność samorządowa i wolontariacka  otrzymali dyplomy i upominki.  Wszyscy zaś dostali świetliste  aniołki na szczęście.


 

Połamani Armani - Dzień kobiet w Bursie Międzyszkolnej


dsc_0025.jpg [338x600]

 

W dniu 8 marca 2016 r. w Bursie Międzyszkolnej w Hrubieszowie odbyła się impreza poświęcona tematyce kobiet. Przygotowania do imprezy trwały kilka dni przed jej premierą. Chłopcy wykonali dekorację, przygotowali kabaret i dobierali odpowiednią garderobę. Przez cały dzień Panowie pamiętali o tym szczególnym dniu. Podczas uroczystości wręczali wszystkim kobietom pracującym w bursie tulipany „wkładając” w to swoje serce. Wyjątkowy charakter miał niezwykły kabaret w wykonaniu naszych wspaniałych chłopaków. Całość była owiana niezwykłą tajemnicą, muzyka zaś rozpromieniała twarze dziewcząt. Dziękuję im za to, że dali z siebie wszystko, aby nas uszczęśliwić, żałuję jednocześnie, że taki dzień jest tylko raz w roku...
„Bo kobieta szczęśliwa, to kobieta doceniona i obsypana komplementami”                             

 

 

"Poczytaj mi koleżanko" - zajęcia z bajkoterapii


 bajkoterapia.jpg [192x168]

"Poczytaj mi koleżanko" -  Wychowankowie grup wychowawczych uczestniczą regularnie w spotkaniach czytelniczych w ramach programu czytelniczego z elementami bajkoterapii z wychowankami Bursy Międzyszkolnej. Spotkania te odbywają się w miłej i sympatycznej atmosferze, mają luźną formę, dzieci układają się w dowolnej pozycji wygodnej dla nich. Zajęcia wzbudzają duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Wychowankowie  Bursy opierają się głównie na Baśniach Braci Grimm oraz bajkach dla najmłodszych czytelników.

 

 

 

Bursowe wolontariuszki w 24 Finale

Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy


ser.jpg [232x217]


W dniu 10.01.2016 r. bursowe wolontariuszki jak co roku wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki.

 

Uroczysta Wieczerza Wigilijna


th.jpg [160x106]

"Świeć gwiazdeczko mała świeć

do Jezusa prowadź mnie”

Najpiękniejszą tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem podczas Wigilijnej Wieczerzy, która jak co roku odbyła się w naszej placówce.

Na tę uroczystą kolację wychowankowie bursy oraz grup wychowawczych przygotowali przepiękny występ słowno – muzyczny, w czasie którego historia narodzenia Jezusa wpleciona została w czasy współczesne. Artyści dostarczyli widzom wiele wrażeń, uśmiechu i odrobinę wzruszenia.

Tak jak w rodzinnych domach i jak głosi tradycja dzieci, młodzież, nauczyciele oraz goście połamali się opłatkiem życząc sobie Wesołych Świąt. Podczas uroczystej wigilii  nie zabrakło wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Paweł Kubiszyn oraz śpiewania kolęd i pastorałek.

Pan Dyrektor Lech Jurczuk ze wzruszeniem złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności wspaniałej, niepowtarzalnej atmosfery świąt.

Ta wyjątkowa uroczystość pozwala przytoczyć słowa Ludwika Jerzego Kerna „Szkoda, że Boże Narodzenie, jest tylko raz do roku”


Świąteczne karaoke w bursie i internacie

 

karaoke.jpg [290x174]

 

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…”  … i żeby temu zapobiec zorganizowaliśmy świąteczne karaoke.

 

W dniu 16.12.2015 r. odbyło się wielkie świąteczne śpiewanie. Muzyka pomaga wychowankom wyrazić siebie, przezwyciężyć nieśmiałość, rozwijać się twórczo, a także zmusza do kreatywnego myślenia poprzez wprowadzenie własnej interpretacji już znanego przeboju. Oprócz tego muzyka wspomaga wszechstronny rozwój, pomaga odreagować narastające w młodym człowieku emocje i wyciszyć go emocjonalnie. Śpiewano polskie kolędy i pastorałki. Co niektórzy zdarli gardła, ale to na pewno jeszcze nie koniec, bo jeszcze nie raz się spotkamy, nie raz zaśpiewamy.


 CZYTELNICZE ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z MŁODZIEŻĄ Z BURSY


czyte.jpg [225x225]

Dla wychowanków grupy drugiej w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży zostały zorganizowane spotkania integracyjne. W trakcie tych spotkań wychowanki Bursy Międzyszkolnej w Hrubieszowie czytają bajki, opowieści, opowiadania wychowankom Grup wychowawczych. Zajęcia mają charakter relaksacyjny, wpływają korzystnie na przygotowanie się do odpoczynku nocnego. Wychowanki wzajemnie polubiły się, z szacunkiem i sympatią odnoszą się do siebie, z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. 

Rozstrzygnięcie Bursowego Konkursu Kartka Bożonarodzeniowa

 

kartka.jpg [263x191]

 

 

W dniu 16 grudnia 2015 r. odbyło się rozstrzygniecie Bursowego Konkursu Plastycznego ,,Kartka Bożonarodzeniowa”. Celem naszego konkursu było pogłębienie wiedzy młodzieży o tradycji bożonarodzeniowej, kształtowanie umiejętności i zdolności artystycznych, indywidualna interpretacja tematu w formie plastycznej. Na konkurs wpłynęło 25 prac. Ocenie podlegała przede wszystkim samodzielność wykonania prac, pomysłowość ujęcia tematu, technika i estetyka.

 

Nagrody otrzymali:

Justyna Nawój

Joanna Brud

Justyna Nowak

Wiktoria Rybczyńska

Gabriela Gąsior

Barbara Barczuk

Mateusz Polny

Kamil Opszyński


Bursowy Św. Mikołaj w Internacie Ośrodka


 

miki.jpg [216x234]

 

W dniu 03.12.2015 r. pojawił się niespodziewanie bursowy Święty Mikołaj z dużym workiem prezentów. Święty Mikołaj nie zapomniał o nikim, wręczając wszystkim prezenty. Św. Mikołaj odwiedził również wychowanków Internatu. Wychowankowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i obiecali Mikołajowi, że będą bardzo grzeczni. Każdy z wychowanków poczuł magię zbliżających się Świąt. Przez cały rok z radością będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie z Mikołajem w naszej bursie i internacie.


Rozgrywki w tenisa stołowego wychowanków Bursy Międzyszkolnej o

Puchar Dyrektora PZPSW


 tenis.jpg [232x217]


W dniu 03.12.2015 r. w godzinach popołudniowych odbyły się rozgrywki w tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców - wychowanków bursy.


Dzień Niepodległości w Bursie Międzyszkolnej i Grupie wychowawczej


Znalezione obrazy dla zapytania dzień niepodległości


Minęło 97 lata odkąd Polska może cieszyć się wolnością. W Bursie Międzyszkolnej wychowankowie oddali hołd poległym za wolność Naszej Ojczyzny.  Młodzież zaprezentowała spektakl słowno – muzyczny upamiętniający tamte wydarzenia. Przy odpowiedniej dekoracji, w tle muzyki  młodzież recytowała przejmujące wiersze o wojnie i jej bohaterach. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych w wykonaniu naszych wychowanek.


Ku pamięci zmarłym wychowawcom


kopia_swieto_zmarlych.jpg [300x213]


Wychowankowie Bursy Międzyszkolnej pod opieką z wychowawcy udali się na cmentarz. Chwilą ciszy, modlitwą i zapaleniem zniczy zaakcentowano kruchość ludzkiego życia.


Dzień Papieski w Bursie Międzyszkolnej


Znalezione obrazy dla zapytania dzień papieski 2015

W Bursie Miedzyszkolnej odbył sie wieczór poświęcony życiu i twórczości Jana Pawła II  Młodzież przedstawiła  fragmenty z życia Jana Pawła II oraz wysłuchała pieśni. Wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń papieską " Barka." Po wspólnie spędzonym czasie w rodzinnej atmosferze wszyscy z pozytywnym nastawieniem udali się do swoich pokoi.


Dzień Nauczyciela w Bursie Międzyszkolnej


kopia_dzien_nauczyciela.jpg [276x183]


W bursie   w dniu 14 października odbyła się  uroczysta akademia. Młodzież   przygotowała słodki poczęstunek Dyrekcji, wychowawcom i wszystkim  mieszkańcom bursy  w postaci ciast przy herbacie.  Na ręce Dyrektora złożyli bukiet kwiatów  oraz   wszystkim  pracownikom  jako  dowód wdzięczności wręczyli słodkie upominki.

 

CZYTELNICZE ZAJĘCIA INTEGRACYJNE Z MŁODZIEŻĄ Z BURSY


ksiazka.png [241x209]


Dla wychowanków grupy drugiej w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży zostały zorganizowane spotkania integracyjne. W trakcie tych spotkań wychowanki Bursy Międzyszkolnej w Hrubieszowie czytają bajki, opowieści, opowiadania wychowankom Grup wychowawczych. Zajęcia mają charakter relaksacyjny, wpływają korzystnie na przygotowanie się do odpoczynku nocnego. Wychowanki wzajemnie polubiły się, z szacunkiem i sympatią odnoszą się do siebie, z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.


Integracyjne karaoke

młodzieży bursy i wychowankowie grup wychowawczych

 

karaoke01.jpg [290x174] 

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…”  … i żeby temu zapobiec zorganizowaliśmy w bursie karaoke.

 

 

 

W dniu 30.09.2015 r. odbyło się wielkie bursowe śpiewanie.Zaprosiliśmy również do śpiewania dzieci z Internatu SOSW.  Muzyka pomaga wychowankom wyrazić siebie, przezwyciężyć nieśmiałość, rozwijać się twórczo, a także zmusza do kreatywnego myślenia poprzez wprowadzenie własnej interpretacji już znanego przeboju. Oprócz tego muzyka wspomaga wszechstronny rozwój młodzieży, pomaga odreagować narastające w młodym człowieku emocje i wyciszyć go emocjonalnie. Śpiewano hity polskie, ale jednak piosenki biesiadne coś w sobie mają, na pewno każdy je zna, a poza tym są niezastąpione do wspólnego śpiewania. Co niektórzy zdarli gardła, ale to na pewno jeszcze nie koniec, bo jeszcze nie raz się spotkamy, nie raz zaśpiewamy.


Integracyjne Sprzątanie Świata - Polska 2015

pod hasłem:

"Wyprawa - poprawa"


indeks.jpg [117x90]


W dniu 17.09.2015 r. wychowankowie Grup Wychowawczych SOSW i Bursy Miedzyszkolnej  w Hrubieszowie pod opieką wychowawców  uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji  Sprzątania świata – Polska 2015 pod takim hasłem „Wyprawa - poprawa." W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście. Wychowankowie przeszli ulicą Basaja, okolicami warsztatów ZS nr 1 w Hrubieszowie,  porządkując teren z uwzględnieniem żywopłotów, trawników. Wychowankowie uporządkowali teren wokół budynku PZPSW, a zgromadzone śmieci posegregowali według przyjętych zasad. Akcja Sprzątanie Świata cieszy się dużą popularnością wśród wychowanków, którzy każdego roku aktywnie i  z zaangażowaniem porządkują środowisko. Wychowawcy w rozmowach z wychowankami uwrażliwiają młodych ludzi, aby każdego dnia dbali o ochronę środowiska wykonując proste, a jakże ważne czynności jak oszczędzanie energii, wody, segregowanie śmieci. Chrońmy nasze środowisko !