Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Pracownia gastronomiczna

PRACOWNIA GASTRONOMICZNA

 

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracodawców i dostosowując warsztat pracydscn6805.jpg [300x225] do standardów wyposażenia pracowni zawodowych określonych przepisami Nowej Podstawy Programowej w naszej placówce utworzono pracownię zawodową - gastronomiczną.

Pomieszczenie spełnia wszystkie wymagania z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy oraz uwzględnia elementarne podstawy Dobrej Praktyki Produkcyjnej i Higienicznej. GMP/GHP W ramach wyposażenia pomieszczenia praktycznej nauki w zawodzie kucharz zakupiono m.in. sprzęt kuchenny i stołowy.

dscn6807.jpg [300x400]
     Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu w pracowni kulinarnej będziemy mogli swobodnie przeprowadzać praktyczne egzaminy zawodowe. a nade wszystko jest to niepowtarzalna szansa rozwoju zawodowego uczniów i uczennic, a być może przyszłych pracowników restauracji.

   

      Już dziś możemy stwierdzić iż praca na zajęciach praktycznych przynosi znakomite efekty, obserwuje się przyrost wiedzy i umiejętności z zakresu aktualnej sztuki kulinarnej.
Zakres korzyści wyniesionych dzięki nowoczesnemu wyposażeniu jest szeroki i dotyczy nie tylko wzrostu umiejętności praktycznych oraz wiedzy na temat aktualnych trendów w gastronomii, ale również obszaru własnej autoreprezentacji. Nauczyciele obserwują wzrost poziomu zaangażowania uczniów, otwartości na nowe wyzwania oraz ogromny zapał i chęci podczas realizacji zajęć.

  

dscn6809.jpg [300x225]         dscn6810.jpg [300x225]

 

dscn6811.jpg [300x225]

 

dscn6802.jpg [300x225]dscn6801.jpg [300x225]

 

Nasza pracownia gastronomiczna