Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Doradztwo zawodowe


Co dalej po ósmej klasie

DRODZY UCZNIOWIE KLAS VIII  !!!

      Witamy kolejny rocznik uczniów klas ósmych. Nieuchronnie zbliża się czas wyborów- szkoły, zawodu, przyszłości. Przed Wami ważna decyzja. Nie będziecie jednak sami - w jej podjęciu wspomogą Was - w domu : rodzice, a w szkole: wychowawca, pedagodzy szkolni - Małgorzata Dobrowolska - Pawluk,Katarzyna Lachowska psychologodzy szkolni Diana Chwedorczuk, Magdalena Świąder oraz doradca zawodowy  - Marzenna Litwiniuk - Mizerska

 

Prosimy o zapoznanie się z prezentacjami zamieszczonymi poniżej:

Rodzic jako doradca zawodowy - zobacz prezentację


Doradztwo zawodowe dla uczniów - zobacz prezentację

 

Zapraszamy również do wykonania kilku testów:

1. Dr Phil""s Test 

2. Czy umiesz zdawać???

 

Poradnictwo zawodowe - proces doradzania, w którym doradca zawodowy pomaga klientowi w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego w odniesieniu do środowiska pracy, aby umożliwić realny wybór lub zmianę zatrudnienia albo osiągnięcie właściwego przystosowania zawodowego. W naszej szkole realizujemy doradztwo zawodowe na zajęciach pozalekcyjnych, lekcjach przedmiotowych i wychowawczych, w trakcie rozmów indywidualnych.


Zapraszamy do zapoznania się z programem doradztwa zawodowego.


Program Doradztwa Zawodowego

Plan Kariery


     Proponujemy zapoznajcie się z kartami kariery. Ćwiczenia z tej karty pomogą ustalić Wasze preferencje, wybór szkoły i wybór zawodu.

Jeśli masz wątpliwości, pytania zgłoś się do pedagoga szkolnego lub psychologa szkolnego lub doradcy zawodowego.

 Karty kariery


dz.jpg [300x243]