Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Pracownia gospodarstwa gomowego

PRACOWNIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

 

      Pracownia gospodarstwa domowego to ulubione miejsce wychowanków naszej placówki. Tu uczniowie uczą się gotowania, pieczenia, smażenia. Zapoznają się z cyklem procesów kuchenno – kulinarnych i realizują je w sposób praktyczny.

   p1240123.jpg [300x225]dscn5877.jpg [300x225]


     Na zajęciach kulinarnych uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowywania posiłków, odżywiania się, wykonują prace porządkowe – zmywanie, pranie, prasowanie. Uczą się nakrywania i dekorowania stołu oraz odpowiedniego zachowania się przy stole. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z przygotowaniem danej potrawy, samodzielnie sprzątają stół i zmywają.p1240125.jpg [300x225]

 Biorą udział w planowaniu niezbędnych zakupów. Bardzo istotne jest wykształcenie nawyku zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się narzędziami ostrymi, używania sprzętu mechanicznego w czasie gotowania, smażenia oraz higieny przygotowywania posiłków.

Nabyte tutaj umiejętności przygotują naszych uczniów do samodzielnego funkcjonowania w kuchni. Zajęcia te pozytywnie wpływają na samopoczucie, wzmacniają poczucie własnej wartości, wiary we własne możliwości, poczucie odpowiedzialności a także uczą wykonywania pracy zespołowej


p1240120.jpg [300x400]

                          p1240116.jpg [300x225]