Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Sala do hydroterapii

 SALA DO HYDROTERAPII

    Hydroterapia jest stosowaną od wieków formą leczenia i niwelowania stresu. Oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Umożliwia to szybszą regenerację tkanek i mięśni.

pa240117.jpg [300x225]Hydromasaż polegający na dostarczaniu płynącej wody do różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postura mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi też do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnienia ogólne korzyści zdrowiu.

Hydroterapia jest więcej niż bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych stresopochodnych czynników, takich jak: wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy i chroniczne boleści. Jest dobrodziejstwem dla każdego układu ciała: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia.

Udowodniono, że hydroterapia jest szczególnie pomocna przy niwelowaniu bólu artretycznego, zapalenia ścięgna/zapalenia kaletki, stanów zapalnych wynikających z odniesionych kontuzji sportowych i skutków nadmiernego zmęczenia. Limfa przepływa łatwiej przez ciało, wzmacniając tym samym system immunologiczny.

  • masaż wirowy całościowy
  • masaż perełkowy
  • masaż podwodny – powoduje rozluźnienie mięśni, zmniejszenie napięcia nerwowego i złagodzenie dolegliwości bólowych; zabieg polega na wykonaniu masażu całego lub części ciała strumieniem wody u pacjenta u pacjenta zanurzonego w ciepłej wodzie.

pa240118.jpg [300x225]


pa240120.jpg [300x225]

 

 
 

Zabieg ten najczęściej stosujemy w:

  • ogólnym zmęczeniu, nerwicach
  • chorobie zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa i stawów obwodowych
  • stanach pourazowych w układzie ruchu
  • zanikach mięśniowych
 
 
hydroterapia_03_19_20156.jpg [300x400]