Witamy na oficjalnych stronach internetowych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. ::Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, którą tutaj prezentujemy.

Z życia Bursy 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015


Spotkanie autorskie z Małgorzatą Skowron 

dsc01172.jpg [300x400]

W dniu 21.05.2015 r.  w internacie SOSW  odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Skowron - hrubieszowską poetką, autorką wielu utworów dla dzieci. W spotkaniu udział wzięli wychowankowie internatu, wychowanki bursy  wraz z wychowawcami. Autorka zaprezentowała  swoje wiersze zachęcając do zabawy poprzez  ekspresję słowno - muzyczno - plastyczną. Opowiedziała o swojej pracy jak również chętnie udzieliła odpowiedzi na pytania zadawane przez wychowanków. Nasz zaproszony  gość  Pani Małgorzata Skowron to autorka tomików poezji dziecięcej  m.in.: „Marzenia nie mieszczące się w tornistrze”, „Dokąd wiodą ścieżki fantazji”, „W krainie gdzie czas miło płynie” oraz „Bajkowy kuferek”. Jest  również  laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, jurorką licznych  konkursów   recytatorskich. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Pożegnanie maturzystów Bursy Międzyszkolnej

 

 matura.jpg [280x180]

 

W dniu 23.04.2015 r. odbyła się w bursie uroczystość pożegnania maturzystów. Młodsi koledzy pod egidą samorządu bursy przygotowali upominki, życzenia oraz poczęstunek. Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

 Udział grupy teatralnej "Metamorfoza" z bursy w V Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Teatralnych Burs i Internatów


dscf2210.jpg [300x169]


Grupa teatralna  "Metamorfoza" z bursy w dniach 17 - 18.04.2015 r.  brała udział w  V Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Teatralnych Burs i Internatów. W przeglądzie brało udział dziewięć zespołów z województwa lubelskiego. Nasza grupa zaprezentowała przedstawienie pt " Weronika postanawia umrzeć " i została wyróżniona, pozostając niezmiennie w gronie faworytów przeglądu. W przedsatwieniu brali udział: Beata Kamińska, Justyna Nawój, Klaudia Kulpa, Kamil Lewicki, opiekunem grupy jest Ewa Puszek - Nowak.

 

Ratuj i ucz się ratować - spotkanie wychowanków internatu SOSW i wychowanków bursy 

z ratownikami medycznymi

 

dscf2091.jpg [300x169] 

Wyposażenie wychowanków w umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym. Jedną z takich umiejętności jest - udzielanie pomocy poszkodowanym, tzw. pierwsza pomoc przedmedyczna. W dniu 25.03.2015r. odbyło się spotkanie wychowanków internatu SOSW i wychowanków bursy z ratownikami medycznymi. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież oprócz wiedzy teoretycznej mogła zdobyć umiejętności praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy potrzebującym. Rozstrzygnięcie konkursu czystości za semestr I


Znalezione obrazy dla zapytania konkurs czystości


I - miejsce: pokój 304 - Małgorzata Partyka

                             Magdalena Ryba


II - miejsce: pokój 305 - Kinga Siedlecka

III - miejsce: pokój 302 - Małgorzata Piotrowska

                               Paulina Przygoda


Wyróżnienie: pokój 207 - Patryk Sędecki

                               Leszek Włodarski

                               Andrzej Kamiński


Żyjemy zgodnie z prawem


Znalezione obrazy dla zapytania prawo

 

W dniu 18 marca 2015 r. w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych odbyły się dwa spotkania Przewodniczącego III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Hrubieszowie Sędziego – Pana Roberta Kowalczuka z wychowankami Bursy Międzyszkolnej w Hrubieszowie.

 

Pan Sędzia uświadomił naszej młodzieży błędy i trudności życiowe, z jakimi możemy się spotkać na co dzień i podpowiedział, jak ich uniknąć. Podczas spotkania poruszane były takie tematy jak: zagrożenia płynące z cyberprzemocy, konsekwencje prawne związane z agresywnym zachowaniem wobec nauczycieli, wychowawców i innych wychowanków,konsekwencje drobnych kradzieży wśród wychowanków.

 

Wychowankowie obecni na spotkaniu z zainteresowaniem i uwagą słuchali tego, co mówił gość. Był też czas na pytania i wyjaśnienia różnych problemów. Wszyscy bardzo dużo wynieśliśmy z tego spotkania i mamy nadzieję, że Pan Sędzia jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

 

Dziękujemy serdecznie Panu Robertowi Kowalczukowi za przekazaną nam wiedzę oraz poświęcony czas.

 

 

Młodzież i wychowankowie PZPSW


 

Wokół Wielkonocnej Nadziei - przygotowania do konkursu


Znalezione obrazy dla zapytania wokół wielkanocnej nadzieiBursowe ZUMBOWICZKI

Zumbataniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Dlatego też wychowanki bursy cyklicznie zaczęły ćwiczyć ten taniec w celu poprawy kondycji i zdrowego trybu życia.. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ZUMBA

 

 

  Dzień Kobiet i Mężczyzn w bursie

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet

  Prezentacja kosmetyków marki Oriflame i pokaz makijażu

 

Znalezione obrazy dla zapytania oriflame

 

Młodsze i starsze kobietki miały okazję uczestniczyć w prezentacji kosmetyków Oriflame, który odbył się w naszej placówce. Pani Joanna Skrzat opowiedziała o firmie Oriflame o jej historii oraz o kosmetykach i ich zastosowaniu.  Po prezentacji kosmetyków pani Joanna pokazała makijaż wieczorny i dzienny oraz opowiedziała jakie kosmetyki do jakiej skóry , do jakiego wieku można zastosować aby nie uczulić własnej skóry. Dziewczyny zadawały mnóstwo pytań, na które zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi. Miło i ciekawie spędzono popołudniowy czas.

Bursowe wolontariuszki w 23 Finale WOPŚ


W dniu 11.01.2015 r. Bursowe wolontariuszki jak co roku wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.


Znalezione obrazy dla zapytania wielka orkiestra 2015

 

 

Świąteczne karaoke w bursie i internacie

 

 

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…”  … i żeby temu zapobiec zorganizowaliśmy świąteczne karaoke.

 

W dniu 10.12.2014 r. odbyło się wielkie świąteczne śpiewanie. Muzyka pomaga wychowankom wyrazić siebie, przezwyciężyć nieśmiałość, rozwijać się twórczo, a także zmusza do kreatywnego myślenia poprzez wprowadzenie własnej interpretacji już znanego przeboju. Oprócz tego muzyka wspomaga wszechstronny rozwój, pomaga odreagować narastające w młodym człowieku emocje i wyciszyć go emocjonalnie. Śpiewano polskie kolędy i pastorałki. Co niektórzy zdarli gardła, ale to na pewno jeszcze nie koniec, bo jeszcze nie raz się spotkamy, nie raz zaśpiewamy.


Bursowy Św. Mikołaj w Internacie Ośrodka

 

 

W dniu 04.12.2014 r. pojawił się niespodziewanie bursowy Święty Mikołaj z dużym workiem prezentów. Święty Mikołaj nie zapomniał o nikim, wręczając wszystkim prezenty. Św. Mikołaj odwiedził również wychowanków Internatu. Wychowankowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i obiecali Mikołajowi, że będą bardzo grzeczni. Każdy z wychowanków poczuł magię zbliżających się Świąt. Przez cały rok z radością będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie z Mikołajem w naszej bursie i internacie.


Rozgrywki w tenisa stołowego wychowanków Bursy Międzyszkolnej o

Puchar Dyrektora PZPSW

 

W dniu 03.12.2014 r. w godzinach popołudniowych odbyły się rozgrywki w tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców - wychowanków bursy. Do udziału w zawodach przystąpiło 12 zawodników, którzy walczyli o zdobycie I miejsca. Oto wyniki:

Dziewczęta:

I miejsce - Małgorzata Misiak

II miejsce - Magdalena Kołtunicka

III miejsce - Kinga Siedlecka

Chłopcy:

I miejsce - Michał Guzik

II miejsce - Patryk Sędecki

III miejsce - Maciej Pawluk

Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Wychowankowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętnościspędzając przy tym miło czas.

Zwycięzcom gratulujemy !

 

Andrzejkowe karaoke w Bursie Międzyszkolnej 

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…”  … i żeby temu zapobiec zorganizowaliśmy w bursie karaoke.

 

W dniu 26.11.2014 r. odbyło się wielkie bursowe śpiewanie.Zaprosiliśmy również do śpiewania dzieci z Internatu SOSW.  Muzyka pomaga wychowankom wyrazić siebie, przezwyciężyć nieśmiałość, rozwijać się twórczo, a także zmusza do kreatywnego myślenia poprzez wprowadzenie własnej interpretacji już znanego przeboju. Oprócz tego muzyka wspomaga wszechstronny rozwój młodzieży, pomaga odreagować narastające w młodym człowieku emocje i wyciszyć go emocjonalnie. Śpiewano hity polskie, ale jednak piosenki biesiadne coś w sobie mają, na pewno każdy je zna, a poza tym są niezastąpione do wspólnego śpiewania. Co niektórzy zdarli gardła, ale to na pewno jeszcze nie koniec, bo jeszcze nie raz się spotkamy, nie raz zaśpiewamy.Zapraszamy na Karaoke


 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Karaoke w dniu 26.11.2014 r. godz. 19.30

 

 

Otrzęsiny w Bursie MiędzyszkolnejW  dniu 19 listopada 2014 r. młodzież  Bursy Międzyszkolnej obchodziła Otrzęsiny 2014 pod hasłem "Miałczę więc jestem." Wychowankowie  mieszkający  II i III rok w bursie wspólnie z Młodzieżową Radą Bursy pod opieką wychowawców przygotowali gry i zabawy oraz quiz o bursie dla młodzieży  mieszkającej  pierwszy rok. Pierwszoroczni mieszkańcy bursy wykazali się   kreatywnością  oraz  poczuciem humoru podczas różnych konkurencji. Główną nagrodą  dla najweselszej i najsprytniejszej grupy „rasy kotów” była butelka mleka. W obecności dyrekcji, wychowawców oraz starszych koleżanek i kolegów  złożyli ślubowanie. Wręczono im  dyplomy  pasowania na wychowanka. Całość imprezy przebiegałam w miłej atmosferze.


Obchody Dnia Niepodległości w Bursie Międzyszkolnej


 

      Minęło 96 lata odkąd Polska może cieszyć się wolnością. W dniu 12 listopada 2014 r. w Bursie Międzyszkolnej wychowankowie oddali hołd poległym za wolność Naszej Ojczyzny.  Młodzież zaprezentowała spektakl słowno – muzyczny upamiętniający tamte wydarzenia. Przy odpowiedniej dekoracji, w tle muzyki  młodzież recytowała przejmujące wiersze o wojnie i jej bohaterach. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych w wykonaniu naszych wychowanek.


Dzień Papieski w Bursie Międzyszkolnej

W dniu 15 października 2014 r. w Bursie Miedzyszkolnej odbył sie wieczór poświęcony życiu i twórczości Jana Pawła II pt: " Świętymi bądźcie." Młodzież przedstawiła najciekawsze fragmenty z życia Jana Pawła II oraz wysłuchała wybrane urywki z homili podczas pielgrzymki do Polski. Wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń papieską " Barka." Po wspólnie spędzonym czasie w rodzinnej atmosferze wszyscy z pozytywnym nastawieniem udali się do swoich pokoi.Dzień Nauczyciela w Bursie Międzyszkolnej


W dniu 14 października 2014 r. w Bursie Międzyszkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela pt. : " Człowiek jest tym czym go wychowanie uczyni."Sprzątanie Świata - 2014

        W dniu 18 września 2014 r. młodzież bursy brała udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2014." Celem jest promowanie wśród wychowanków zdrowego, higienicznego trybu życia w odniesieniu do ochrony środowiska, dbania iposzanowania natury. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: TURYSTO SZANUJ ŚRODOWISKO !.  Wychowankowie przeszli ulicą Basaja, okolicami warsztatów ZS nr 1 w Hrubieszowie,  porządkując teren z uwzględnieniem żywopłotów, trawników. Wychowankowie uporządkowali teren wokół budynku PZPSW, a zgromadzone śmieci posegregowali według przyjętych zasad. Akcja Sprzątanie Świata cieszy się dużą popularnością wśród wychowanków, którzy każdego roku aktywnie i  z zaangażowaniem porządkują środowisko. Wychowawcy w rozmowach z wychowankami uwrażliwiają młodych ludzi, aby każdego dnia dbali o ochronę środowiska wykonując proste, a jakże ważne czynności jak oszczędzanie energii, wody, segregowanie śmieci. Chrońmy nasze środowisko !